Genel Bilgiler

Biyografi

Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fatsa’da tamamladı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünden mezun oldu. Kısa dönem askerlik görevinden sonra 1984 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

1992 yılında YYÜ Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak yüksek lisans ve 1995 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Bilimler Akademisi Matematik ve Mekanik Enstitüsünde Prof. Dr. Rüstem Seyfullaev yönetiminde “Salınımlı Katsayılı Riemann Sınır Değer Problemi ve Singüler İntegral Denklemler” adlı doktora tezini vererek mezun olduktan sonra 1996 yılında YYÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümüne yardımcı doçent kadrosuna atandı.

2003 yılında KTÜ Rize Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümüne geçti. 2003-2010 yılları arasında bölüm başkanlığını yürüttü. 2012 yılından bu yana Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde Doçent kadrosunda görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kurum Bilgileri

Birim
Fen Edebiyat Fakültesi
Bölüm
Matematik Bölümü
Ana Bilim Dalı
Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
kadir.kutlu@erdogan.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.erdogan.edu.tr/kadir.kutlu
İş Telefonu
+90 464 223 6126 Dahili: 1812
Ofis
523
Posta Adresi
RTE Üniv. Fen-Ede. Fakültesi, Matematik Bl.